دانستنی ها

تشخیص ساعت مچی اصل و با کیفیت از ساعت مچی تقلبی ؟

تشخیص ساعت مچی اصل و با کیفیت از ساعت مچی تقلبی ؟

تشخیص ساعت مچی اصل و با کیفیت از ساعت مچی تقلبی ؟

 

ساعت مچی  یکی از پر کاربرد ترین والبته زیبا ترین نوع ساعت است که در مقایسه با انواع دیگر ساعت همیشه توجهات بیشتری به آن معطوف بوده است.

ساعت های مچی با وجود تنوع بسیاری که دارند ولی از یک سری شاخه مشترک در بین یکدیگر بهره می برند که هرکدام از این شاخصه ها قابل بحث و البته بررسی است.

امروز  قصد داریم به بررسی و تشخیص ساعت های مچی اصل (با اصالت) و با کیفیت بپردازیم و راه های تشخیص یک ساعت مچی با کیفیت از ساعت مچی تقلبی را بررسی کنیم. اگر به دنبال خرید یک ساعت مچی هستید یا قصد همچین کاری را دارید با ما همراه باشید.

اولین ساعت مچی در سال ۱۵۲۴ در کشور آلمان توسط پیتر هنلین به وجود آمد. دیگر ساعت ها در سال ۱۵۴۸ پدیدار شدند و بعد از سال ۱۵۷۵ بیشتر ساعت ها در سوئیس و انگلیس تولید شده اند. در آن زمان مشکل اصلی ساعت ها مکانیزم حمل کرن آنها  بوده است . به طور معمول وزن ساعت ها باعث غیر قابل حمل بودن شان می شد ، اما آن زمان یک دوره ی پیشرفت و نو آوری شد.

اولین ساعت های قابل حمل از استیل ساخته شدند و  بعد  از آلیاژ برنج که تابه حال این نوع ساعت ها دچار نقص نبوده اند. ساعت های فرم در ده ی ۱۶۰۰ با  قالب هایی که به شکل حیوانات و اشیاء بودن عمومی شدند.

مراحل تشخیص:

۱) قیمت:

حتما تا به حال جمله ی “ساعت مچی اصل گران است” راشنیده اید. یک ساعت مچی با کیفیت از هر کجا و به هر نحوی که تهیه شده باشد گران قیمت است.

پس با جملاتی از جمله تهیه شده از لب مرز یا تهیه شده از کشور های دیگر به صورت مستقیم یا بدونه واسطه، هیچ کدام قیمت ساعت مچی با کیفیت را پایین نخواهد آورد چرا که یک ساعت مچی اصل حتی در کشور تولید شده هم قیمت بالایی خواهد داشت و  بالا بودن قیمت ساعت های معروف شاخصه آن هاست

۲) دقت به نوشته ها و اعداد:

ساعت مچی های اصل یک ویژگی بارز دارند. شما کافیست ساعت را در دست بگیرید و شروع به برانداز کردن اعداد و نوشته ها در داخل صفحه ساعت یا پشت ساعت بکنید. یک ساعت با اصالت دارای نوشته های کاملا خوانا و منظم و واضح است. هر گونه نوشته ی ناخوانا و یا مبهم و یا پخش شدن جوهر ، غلط املاییی و … نشان از تقلبی بودن ساعت است چرا که شرکت های کپی کننده نمی توانند نوشته ها را در داخل صفحه یا پشت ساعت به خوبی شرکت های معتبر تراش بزنند و یا بنویسند.

۳) آشنایی با برند ها:

شرکت های معتبر، انگشت شمار هستند و شما مطمئنا با بسیار ی از آن ها آشنا هستید. هر یک از این شرکت ها مشخصه یا علامت خاص خود را دارند که در تمامی محصولات خود استفاده می کنند و در واقع این علامت ها وجه تمایز ساعت اورجینال برند مربوطه با تقلبی است.

برای مثال در ساعت های معروف رولکس نشان و آرام رولکس بر روی بند های فلزی و داخل صفحه کاملا واضح و مشهود است. به همین ترتیب سایر شرکت ها مشخصه خاصی دارند که با یک سرچ در اینترنت به هر یک از این مشخصه های مربوط به برند ها پی خواهید برد.

۴) به بند ها و قفل ها دقت کنید:

ساعت های معروف همگی از بند های فلزی یا چرم بهره می برند و البته در این میان شرکت های معروفی هستند که ساعت های اسپورت با بند پلاستیکی و البته با کیفیت تولید می کنند. ولی در مجموع قبل از خرید ساعت را در دست بندید و به کیفیت بند ها و البته قفل ها نگاهی بیندازید. بسیاری از شرکت ها مخصوصا در بند های فلزی نام و نشانی از برند را بر روی آن حک می کنند و البته قفل ها و گیره های ساعت ها به هیچ وجه شل یا لق نیست و خود به خود باز نخواهد شد.

۵) بررسی مکانیکی ساعت:

ساعت را در دست بگیرید و نگاهی به عقربه ها و حرکت آن ها بیندازید. حرکت عقربه ها باید کاملا منظم و بدونه لرزش اضافی باشد. همچنین پین هدایت کننده عقربه های ساعت را تست کنید که هم باید کاملا روان باشد و هم اینکه عقربه ها روان و منظم حرکت کنند. هر گونه نامنظمی در حرکت عقربه ها نشانی از تقلبی بودن است.

 

۶) شماره سریال:

همه ی ساعت های اصل و اورجینال دارای شناسه یا شماره ای هستند که معمولا در پشت و گاها در بند یا بدنه ساعت درج می شوند. این شناسه در واقع شناسنامه ی ساعت شماست. با مراجعه به وبسایت برند مربوطه شماره سریال را وارد کنید که باید تصویر و مشخصات دقیق ساعت شما نمایان شود. اگر ساعت یافت نشد یا تصویر متفاوت از ساعت شما بود این خود نشانه ای از تقلبی بودن است.

۷) بسته بندی:

به باکس یا بسته بندی و البته محتویات ساعت دقت کنید. شما در بسته بندی علاوه بر کارت های شامل نام برند و دفترچه راهنما، می بایست ضمانت نامه را هم پیدا کنید . ساعت های اصل همگی با ضمانت نامه ای دو یا سه ساله ارائه می شوند.

نکات:

ساعت خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید و از خرید از دست فروشان بپرهیزید.

مقایسه قیمت ها با وبسایت شرکت باید انجام بگیرد که قیمت باید با تبدیل واحد پولی به انچه شرکت اصلی لارائه میکند نزدیک باشد.

بند های ساعت مچی اصل معمولا ضد تعریق هستند و حساسیت پوستی ایجاد نمی کنند.

معمولا ساعت ها با گارانتی های دو یا سه ساله ارائه میشوند و بیشتر از این زمان می تواند دلیل بر تقلبی بودن باشد

منبع : وبسایت هو کن یو

برای دیدن انواع ساعت های مچی اصل می توانید اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “تشخیص ساعت مچی اصل و با کیفیت از ساعت مچی تقلبی ؟

  1. نادر گفت:

    سلام ساعت های موادو که گذاشتید دونه ای ۳۰۰ تومن کپی هست یا های کپی و چطور میتونیم بفهمیم این مطلبو

    1. سلام .وقت بخیر
      اون مدل های کپی موادو هست و از کیفیت بالایی برخوردار هست .بحث تشخیص اصل و کپی و های کپی از روی کیفیت قاب و بند ساعت و موتوری که روی ساعت قرار دارد مشخص می شود و ساعت های کپی کیفیت پایین تری دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =